MU СТУДЕНТТЕРІ ҮШІН СЕЛФХАРМ ТУРАЛЫ ДӘРІС ӨТТІ

21.10.2024

Практикалық психология орталығының директоры, психология ғылымдарының кандидаты Ольга Колюх Марғұлан университетінің студенттеріне «Селфхарм: тұлғаның өзін-өзі бұзатын мінез-құлқы» тақырыбында ашық дәріс өткізді.

Селфарм - бұл адамның өзіне саналы түрде зиян келтіруге бағытталған қауіпті ұмтылысы. Бұл әдетке айналуы мүмкін өзіне бағытталған агрессияның бір түрі. Селфхарм жастар арасында жиі кездеседі, бірақ оған барлық жастағы адамдар бейім.

Ольга Анатольевна студенттерге селфхармаға қандай себептер әкелуі мүмкін екенін және осы мәселеге тап болған адамға қалай дұрыс қолдау көрсету керектігін түсіндірді. Дәріс қатысушыларға бұл бұзылысты жақсырақ түсінуге және қиын өмірлік жағдайға тап болған адамдарға қалай дұрыс көмек көрсетуге болатынын үйретеді.