Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-әрекет

Құрметті «Әлкей Марғұлан атындағы Павлодар педагогикалық университеті»

КЕАҚ талапкерлері, студенттері мен қызметкерлері!

Қазақстан Республикасында мемлекеттік саясаттың маңызды стратегиялық басымдықтарының бірі сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл болып табылады. Бұл бағытта университет сыбайлас жемқорлық тәуекелдерінің көрінуіне жол бермеу бойынша алдын алу шараларын жүргізуде.

Әлемнің көптеген елдерінде өзінің тиімділігін көрсеткен алдын алу шараларының бірі комплаенс-қызметтерді енгізу тәжірибесі болып табылады. 2020 жылдың қазан айында «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы» Заңға комплаенс институтын регламенттеу бөлігінде түзетулер енгізілді.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы комплаенс-қызметтердің негізгі миссиясы-ұйымның және оның қызметкерлерінің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы заңнаманы сақтауын қамтамасыз ету.

Сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатты іске асыруда «Сыбайлас жемқорлықтың алдын алу» профилактикалық сипатындағы жүйелі шараларға, яғни оның «алдын алуға», басқаша айтқанда сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтың, сыбайлас жемқорлық мінез-құлқының туындауына жол бермеуге жетекші рөл де беріледі. Бұл тұрғыда сыбайлас жемқорлықтың алдын алу парасаттылық пен сыбайлас жемқорлыққа «нөлдік төзімділік» қағидаттарынан басталады.

Егер сіз университет қызметінде сыбайлас жемқорлық фактілеріне тап болсаңыз, бұл туралы Комплаенс-офицерге келесі байланыс деректері арқылы хабарлауға болады:

- телефон нөмірі бойынша: 8 (7182) 651670, ішкі.271

- электрондық поштаға:

Қызметтік кабинет - 325а (бас ғимарат, Олжабай батыр көшесі, 60).

Құпиялылық пен анонимділікке толық кепілдік беріледі.