МАРҒҰЛАН УНИВЕРСИТЕТІНДЕ «СЕРПІН» ЖОБАСЫН ІСКЕ АСЫРУ БОЙЫНША ӨҢІРЛІК ЖҰМЫС ТОБЫНЫҢ ОТЫРЫСЫ ӨТТІ

23.10.2024

2024 жылғы 23 қазанда Әлкей Марғұлан атындағы Павлодар педагогикалық университетінің базасында Павлодар облысында "Серпін" жобасын іске асыру жөніндегі жұмыс тобының отырысы өтті. Кездесуге Павлодар облысы әкімінің орынбасары Айгүл Маликова қатысты. Онда "Мәңгілік ел – жастарға. Серпін" жобасын жандандырудың негізгі қадамдары талқыланды. Павлодар облысы білім басқармасының басшысы Самал Айтқазина өз сөзінде жұмыстың негізгі бағыттарын атап өтті. Ол 2025 жылдың қаңтар-шілде айлары аралығында жұмыс күші артық өңірлерге көшпелі семинарлар өткізу жоспарланып отырғанын, онда оқушыларға жобаға қатысудың артықшылықтары егжей-тегжейлі түсіндірілетінін атап өтті. Сондай-ақ, студенттерге қолдау көрсету бойынша ұсыныстар айтылды, соның ішінде оқу үлгеріміне қарамастан стипендиялар, тегін тамақтану және тұру, сондай-ақ демалыс кезінде жол ақысын төлеу мәселелері бар. Сонымен қатар, "Серпін" жобасының жол картасы ұсынылды, ол жұмысшы мамандықтарын дәріптеу, түлектерді жұмысқа орналастыру үшін жағдай жасау және өңірдің жұмыс берушілерімен ынтымақтастық жөніндегі іс-шараларды қамтиды. Жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы басшысының орынбасары Самал Қадырова Павлодар облысында кадр тапшылығы проблемасын шешуге бағытталған жобаны одан әрі іске асыру жоспарын ұсынды.
"Әлкей Марғұлан атындағы Павлодар педагогикалық университеті" КЕАҚ 2014 жылдан бастап "Серпін" жобасына қатысып келеді. Басқарма мүшесі-академиялық мәселелер жөніндегі проректоры Ольга Андрющенконың айтуынша, 2021-2023 жылдар аралығында университетті 367 адам бітірген, оның ішінде 196 жас маман (53,6%) Павлодар облысында жұмыс істейді. "Серпін" жобасы жас мамандарды даярлауда және олардың өңір экономикасына үлес қосуына шешуші рөл атқарады.