Баспасөз қызметі

БАСПАСӨЗ ҚЫЗМЕТІ ТУРАЛЫ

Баспасөз қызметі Әлкей Марғұлан атындағы Павлодар педагогикалық университетінің құрылымдық бөлімшесі болып табылады және өз қызметін Қазақстан Республикасының «Білім және ғылым туралы», «БАҚ туралы» заңдарына, университет Жарғысына сәйкес жүзеге асырады.

Баспасөз қызметінің негізгі міндеттері:

• • ЖОО-да болып жатқан оқу-тәрбие үдерістерін дер кезінде және объективті түрде көрсету, қоғамда жағымды имидж қалыптастыру.
  • • Университет пен оның құрылымдық бөлімшелерінің қызметін бұқаралық ақпарат құралдарында барынша толық және объективті көрсету үшін журналистермен өзара әрекеттесу.
  • • Журналистерге ауызша және жазбаша өтініштеріне сәйкес ақпарат алуға, соның ішінде университетте фото, аудио және бейне түсірілімге көмектесу.
  • • Университет ректоры мен проректорларының мақалаларын, сұхбаттарын, сөйлеген сөздерін, сондай-ақ өткізіліп жатқан іс-шаралар туралы баспасөз хабарламаларын дайындау және бұқаралық ақпарат құралдарында орналастыру.

Баспасөз қызметінің негізгі функциялары:

- университеттің қызметі туралы жұртшылықты ақпараттандыру жөніндегі іс-шараларды әзірлеу, Жоспарлау және іске асыру;

- теле-және радио хабарларын, репортаждарды, электрондық бұқаралық ақпарат құралдарына арналған хабарларды дайындау кезінде телекомпаниялармен шығармашылық ынтымақтастық;

- мерзімді басылымдарға мақалалар, шолулар, жазбалар дайындау;

- бұқаралық ақпарат құралдары үшін пресс-релиздер дайындау;

- журналистерге, бұқаралық ақпарат құралдарының корреспонденттеріне практикалық жұмыстарына жәрдемдесу, оларды қажетті ақпаратпен қамтамасыз ету;

- тақырыптық ақпараттық науқандарды ұйымдастыру және өткізу;

- ЖОО өкілдерінің қатысуымен бұқаралық ақпарат құралдары үшін баспасөз конференцияларын, брифингтерді ұйымдастыру және өткізу;

- университет қызметімен байланысты фото-және бейнематериалдарды БАҚ-та дайындау және тарату;

- фото және бейне мұрағатын қалыптастыру;

- ЖОО-ның жарнамалық және ҚР медиакампанияларын әзірлеу, бюджеттік жоспарлауға қатысу;

- ЖОО басшылығының құттықтау мекен-жайларын, жеделхаттары мен хаттарын дайындау.

ППУ баспасөз қызметі әлеуметтік желілерді – Facebook, Instagram және университеттің www.ppu.edu.kz ресми сайтын жүргізеді. Әлеуметтік желілерде және университет сайтында Павлодар педагогикалық университетінде өткізілетін іс-шаралар, конференциялар және басқа да іс-шаралар туралы өзекті ақпараттар орналастырылған.

ППУ баспасөз қызметі облыстық және республикалық БАҚ-пен тығыз байланыста. Әріптестеріміздің қатарында республикалық «Егемен Қазақстан», «Казахстанская правда», облыстық «Сарыарқа самалы» және «Звезда Прииртышья» газеттері, сондай-ақ «Ертіс» телеарнасы бар.

2019-2020 жылдары ППУ баспасөз қызметі «Павлодар Ертіс өңірінің 100 тарихи тұлғасы» жобасын жүзеге асырды, оның мақсаты патриоттық сезімді нығайту, ұлттық идеологияға деген сүйіспеншілікті ояту. ППУ бейнестудиясында қазақ және орыс тілдерінде 100 қысқаметражды фильм түсірілді.

Баспасөз қызметінің оқырмандары және жарияланған материалдарының авторлары болыңыздар! Өз идеяларыңызды, материалдарыңызды press@ppu.edu.kzэлектронды поштасына жіберіңіз.

Байланыс телефондары: 65-16-70

Ішкі байланыс тел: 363