ПМПУ спорт клубы

ПГПУ спорт клубының төрағасы-Авазбакиев Рифкат Анатольевич

Авазбакиев Рифхат Анатольевич 1949 жылы 24 наурызда туған, білімі жоғары, 1972 жылдан 1977 жылға дейін Павлодар педагогикалық институтында дене тәрбиесі мұғалімі мамандығы бойынша оқыды. Институтта оқуды аяқтағаннан кейін "Еңбек резервтері"БСҰ бокстан жаттықтырушы болып жұмыс істеді. 1978 жылы конкурс бойынша Павлодар педагогикалық институтының "Дене тәрбиесі" кафедрасының оқытушысы болып сайланды. Жұмыс уақытында дене тәрбиесі бойынша сабақтар өткізіп, сондай-ақ бокстан институттың құрама командасын жаттықтырды. Осы арқылы институтта боксты жандандырды. Команда қазақ ЖОО арасында бокстан барлық студенттік спартакиадаларға қатысты. Сондай-ақ облыс чемпионаттарына, қазақ біріншіліктеріне қатысты. КСРО-да, бүкілодақтық және халықаралық турнирлерде жоғары нәтижелер көрсетті. Сондай-ақ патриоттық және интернационалдық тәрбие жөніндегі институттың қоғамдық өміріне қатысып, көп жылдар бойы СҚЖ облыстық штабын басқарды. 1989 жылы «Бұқаралық спорт түрлері» кафедрасына спорттық - педагогикалық жетілдіру бойынша оқытушы лауазымына ауыстырылды. Кафедрада жұмыс істеу барысында ғылыми-зерттеу жұмыстарымен айналысты студенттерді студенттік ғылыми конференцияларға қатысуға дайындады, 15 жарияланым бар. 1996 жылы "дене шынықтыру және спорт" факультетінің декан орынбасары болып тағайындалды.  1997 жылы институттың спорт ғимараттары кешенінің директоры қызметіне ауыстырылды. 1980 жылы «Буревестник» Бүкілодақтық студенттік қоғамының Құрмет грамотасымен, 1981 жылы «Жастарға патриоттық тәрбие берудің белсенді жұмысы үшін» белгісімен марапатталған.  «Студенттік отрядтардың белсенді жұмысы және дамуы үшін» БЛКЖО ОК белгісімен марапатталған, 1994 жылы «Қазақстан халықтарының спартакиадасының жеңімпазы» дайындағаны үшін дипломмен марапатталған, 2002 жылы "ҚР Дене шынықтыру және спортты дамытуға сіңірген еңбегі үшін" медалімен марапатталған, 2008 жылы «Моңғол боксын дамытқаны үшін» медалімен марапатталған, 2009 жылы «Ұлтаралық келісім мен Қазақстан халқының бірлігін нығайту бойынша ұзақ жылдар бойы және жемісті жұмысы үшін» грамотасымен марапатталған, 2010 жылы «Қазақстан Республикасының Спорт күні» ҚР VI жазғы универсиадасының дипломымен марапатталған, 2012 жылы «Облысқа сіңірген еңбегі үшін» белгісімен марапатталған, сондай-ақ «Институттың 50-жылдығына арналған» мерейтойлық медальмен марапатталған, 2015 жылы Универсиадада команда мен команданы дайындағаны үшін алғыс хатпен марапатталған, 2016 ж. Ауған соғысы ардагерлерінің республикалық кеңесімен «Жастарға патриоттық тәрбие беру» белгісімен марапатталған, 2018ж. Шекара әскерлерінің ардагерлер кеңесі  «Шекарадағы қызметі үшін» медалімен марапатталды.