Тұрақтылық және өсу

1970 Оқу кинотеатры жабдықталған, онда студенттер проекциялық жабдықтардың барлық түрін оқиды, оны басқару дағдыларын игереді, сабақтарды аяқтағаннан кейін фильм көрсетушілердің құқықтарын алады. Бұл кәсіптің энтузиастары Г.Я. Коробкин. Фотосурет өнерінің тамаша білгірі, әуесқойы А.Панченконың жетекшілігімен де фотография зерттелуде.

1970 Студенттер наурыз айында өтетін ғылыми конференцияға дайындалуда. Дайындық «Лениндік мерейтоймен лайықты кездесу» ұранымен жүріп жатыр. Үздік баяндамалар Алматыда өтетін республикалық конференцияда тыңдалады.

1971 жыл 4 залы бар спорттық оқу корпусы пайдалануға берілді.

1971 жыл Екінші жыл - МТР құрамында. Педагогикалық институттың құрылыс бригадасы қызу уақытты бастан өткеруде – дайындық кезеңі аяқталуда. 150 адам 5 отрядқа бөлінген, олардың негізін МТР тәжірибесі бар комсомолдар құрайды. Әр отрядқа тәжірибелі шеберлер – өндірістік институттың құрылыс факультетінің студенттері бекітілген. Комсомолдың шешімі бойынша әр отряд Павлодар қаласының мектептері мен басқа да балалар мекемелерінен екі «қиын» жасөспірімді өздерімен бірге тың топыраққа алып кетеді.

1972 200 орындық студенттер асханасы салынды. Химия-биология факультетінің үшінші оқу корпусы пайдалануға берілді.

1972 Университет спортшылары қалалық және облыстық спорт комитетінің ауыспалы Қызыл Туымен марапатталды. Олар волейболдан, гір тасын көтеруден, классикалық күрестен, қыздар гимнастикадан және шаңғы жарысынан республикалық жүлдегерлер. Университеттің 151 спортшысы республика чемпионы атанса, оның 21-і Қазақстан құрамасына енді. 1966 жылдан бастап институттың спорт секцияларында жаттыққан 4 адам спорт шебері, 26-сы спорт шеберіне кандидат, 87-і 1-разрядты спортшы атағын алды.

1972 Педагогикалық институттың материалдық-техникалық базасын құру және нығайту үшін университеттің бірінші ректоры Анатолий Семенович Катерини Еңбек Қызыл Ту орденімен, «Ерен еңбегі үшін», «Ерен еңбегі үшін» медальдарымен марапатталды. «КСРО ағарту ісінің үздігі» атағына ие болды.

1974 Шетел тілдері факультеті ұйымдастырылды. Жабық бассейн пайдалануға берілді.

1974 ПМПИ техникалық оқу құралдарымен жабдықталған: кино және фотозертханалары, оқу теледидарына арналған кабинеттер, оқу киносы, фотосуреттер, ТСО қолдану әдістемесі.

1977 жыл ППИ ректоры болып Т.Қ. Шаяхметов. Ол бұл қызметті 1996 жылға дейін атқарды.

1977 жыл Институт құрамында 4 факультет, 21 кафедра, профессорлық-оқытушылық құрамы 162 адам, 10 мамандық бойынша студенттер қабылданады.

1975 Педагогикалық институтта табиғат мұражайы құрылды.