«Орыс тілі және әдебиет» білім беру бағдарламасы

ОБ-ны игеру барысында жалпы білім беретін пәндер, әдістемелік, лингвистикалық және әдеби циклдар зерттеледі. Барлық оқытылатын пәндер орыс тілі мен әдебиеті бойынша мектеп бағдарламасының жаңартылған мазмұнымен байланысты және білікті, заманауи мұғалім дайындауға қызмет етеді. ОБ оқытушылары мен студенттері үнемі халықаралық және республикалық ғылыми конференцияларға қатысады. Сонымен қатар, жоғары гуманитарлық мектеп жыл сайын БПҰ негізінде ғылыми конференциялар ұйымдастырады. Сонымен, 2019-2020 жж. туғанына 110 жыл толуына арналған «Әлемдік мәдениеттегі еуразияшылдық идеясы» атты халықаралық ғылыми-практикалық конференция өтті. Васильев және «Жаңа қоғамдағы жастардың әлеуеті: білім мен ғылымның сапасы» атты XVI университетішілік ғылыми конференциясының секциялық отырысы болды.

Шет елдерде «Орыс тілі мен әдебиеті», «Орыс тілінде оқытпайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті» ОБ бойынша оқытуды жүзеге асыратын жоғары гуманитарлық мектеп. Мектептермен ынтымақтастық орта білім беру жүйесінде болып жатқан өзгерістерді қадағалауға мүмкіндік береді. Мектеп директорлары, бас мұғалімдері мен мұғалімдері ОБ элективті пәндер каталогтарын талқылауға қатысады. Бұл каталогтарға пәндерді енгізуге мүмкіндік береді, оларды зерттеу қазіргі заманғы мектепте жұмыс істеу үшін қажет.

Жоғары оқу орындарымен ынтымақтастық тәжірибе алмасу мақсатында қызмет етеді, ЭП оқытушылары мен студенттерінің ғылыми дамуына мүмкіндік береді. Ынтымақтастық орнатылған жоғары оқу орындарының ішінде Абай атындағы ҚазҰПУ, Н.Н. Л.Н. Гумилев, Тобольск педагогикалық институты Д.Менделеев (Ресей), Витебск мемлекеттік университеті П.А. Машерова (Беларуссия), Вармино-Мазури университеті (Ольштын, Польша) және т.б.

«Орыс тілі мен әдебиеті», «Орыс тілінде оқытылмайтын мектептердегі орыс тілі мен әдебиеті» ҚБ келешегі Павлодар қаласы мен Павлодар облысының мектептерімен байланысты одан әрі дамытумен байланысты; түлектерге заманауи мектепте жұмыс істеуге қажетті құзыреттіліктерді алуға мүмкіндік беретін БЖ-ға жаңа пәндерді енгізу.

ril1ril1ril1

Білім беру бағдарламалары БҰ-ның ұлттық рейтингінде бірнеше рет жоғары орындарға ие болды. Сонымен, 2019 жылы орыс тілі мен әдебиеті ОП Қазақстан Республикасының «Атамекен» Ұлттық кәсіпкерлер палатасының рейтингінде екінші орынға ие болды.

ӨБ түлектері келесі бағыттар бойынша жұмыс істей алады:

• Білім беру қызметі
  • Оқыту және тәрбиелеу қызметі